MamutoHRY

Především pro děti, které s námi už na táboře byly a pro děti, které chtějí zažít tábor jinak než jej znali do teď. Jedinečný tábor v ČR - originální koncept tábora Mamuto™. Prostě trošku víc jiný tábor s velkou náloží zážitků, her a seznámení.


Program

Motivace
Každý měl už určitě bláznivý sen. Ponořme se tedy do jednoho takového na 10 dní. Představte si, že jste se spolu s vašimi kamarády stali hrací kostkou v na první pohled beze smyslů dávající hře s názvem Mamuto™. Vedoucí jsou figurkami. Hrací plocha je plná výzev, tajných úkolů a náhodiček, které mohou být milé, ale také vás pěkně potrápit. Určitě však pobaví! A je na vaší fantazii, úsilí a týmové spolupráci, aby se vám podařilo dostat vaši figurku (vedoucího) až do domečku. Připavte se na řízený chaos.

Koncept MK15 (Mamuto™) (ℹ)

Koncept HBH (Hry bez hranic).

Vhodný pro všechny věkové kategorie. Ideální pro děti, které jedou na svůj první tábor. Základ v oddílové činnosti. Oddíl má přibližně 13 dětí a dva vedoucí, kteří se celý tábor o děti starají. Celotáborová hra - oddíly soutěží proti sobě. Každý den jiný tématický den (hawai, zimní den, barevný den).

Koncept MK15 (Mamutí koncept 2015).

Jedinečný koncept v ČR. Vhodný pro starší děti. Děti i vedoucí se střídají v menších týmech. S formální skupiny se vytváří skupina neformální (jako ve škole se napříč třídami tvoří skupiny kamarádů). Takto se pozná a utuží celý kolektiv tábora a nejednom oddíl. Především o vytváření sociálních vazeb.

Koncept LXG (The League of Extraordinary Gentlemen).

Novinka. Široké věkové rozložení. Kombinace klasického tábora s tím nejlepším z agenturního pořádání táborů. 3 typy programů: oddílech (mix), skupinách (genderové rozložení) a volný (děti si sami vybírají program).

Rozšířené srovnání táborových konceptů

Tábor vychází z nápadu pojmout tábory úplně jinak. Oprostili jsme se tedy od všeho, co jsme celou dobu dělali a jak se tábory dělají, a začali od začátku, jak bychom postupovali, kdyby to měl být první tábor na světě a my měli vymyslet, jak bude fungovat.

Velký vliv na tvorbu tohoto pojetí tábora měly naše zkušenosti v oblasti primární prevence. Pracovali jsme tedy tak, abychom co nejvíce potlačili sociální patologii, rozvíjeli komunikační schopnosti a dovednosti, navazování vztahů a mohli jsme do programu zapojit také aktivity sociálně psychologických her a moderní způsoby řízení dětských kolektivů.

Také jsme zcela překopali způsob motivace tábora a jeho účastníků, role vedoucích a další klasické aspekty tábora. Jednoduše jsme si udělali své táborové pojetí, které nám vyhovuje. Můžeme s ním pracovat, je originální, pro děti zážitkové a pro děti, které s námi jezdí déle, úplně nové.

Více informací Vám rodičům rádi podáme osobně nebo na setkání vedení tábora s rodiči. Dali jsme si s tímto pojetím tábora opravdu spousty práce a chceme, aby co nejdéle zůstal tento tábor originální a jen náš. Bohužel nebylo by to poprvé, co od nás konkurence čerpá a tak nemůžeme zveřejňovat informace, jak celý tábor funguje.

Strava

Areál

Mamutov je především táborová základna specializovaná především pro dětské kolektivy (tábory, školní výlety, seznamovací a adaptační kurzy, školy v přírodě). Polohou se nachází mezi horskými městečky Staré Město a Hanušovice (5 km). Areál rekreačního střediska leží v údolí horského Prudkého potoka, kde celý den svítí slunce a ohřívá jej (je zde krásné pozorování východu a západu slunce). Krásná příroda jen pár kilometrů od CHKO Jeseníky a NPR Králický Sněžník. Lokalita a její okolí nabízí spoustu možností na výlety. Samotný areál stojí 0,5 km od obce Chrastice a je obklopen lesy a loukami. Rekreační středisko se skládá z hlavní budovy s velkou jídelnou a klubovnou, taneční klubovny, herny se stolním tenisem, hřišti, kamenným ohništěm a dostatkem travnatých prostorů pro hry. Díky krásné přírodě, kvalitnímu zázemí a dobrému technickému stavu jsme si jisti, že se zde dětem bude líbit. Odkaz na stránky.

Ti z vás, kteří zažili klasické stanové tábory si určitě pamatují tu úžasnou a neopakovatelnou atmosféru, kterou můžete zažít jenom ve stanu. Jsme přesvedčeni o tom, že pod stanem je to pravé léto v přírodě a proto se k tomu vracíme. Moderní podsadové stany toho dnes umí nabídnout ještě mnohem více. Současné plachty nepropustí vodu dovnitř ani za silné bouřky, neprofouknou, mají pevnou podlahu, organizér na osobní věci a pohodlné matrace. Nespornou výhodou oproti chatičkám je možnost ubytovat děti jen po dvou - a ve dvou se to lépe táhne! Při vedrech se také mnohem lépe větrají a je zde příjemněji. Samozřejmostí je možnost úschovy cenností u vedoucích.

Cena tábora a slevy

Cena zahrnuje
  • ubytování
  • stravu
  • program od budíčku po večerku
  • základní vstupné/ během výletu, případnou dopravu během výletu
  • vzpomíkové DVD video z fotek tábora zaslané poštou po skončení táborů
Cena nezahrnuje
  • dopravu (možné přiobjednat)
  • vstupné na další/doplňkové aktivity během výletu
  • náklady spojené s ošetřením u lékaře v případě úrazu/nemoci včetně cestovného (možné přiobjednat pojištění během rezervace tábora)
Tábor na splátky
Všechny naše letní tábory je možné platit na splátky. Po rezervaci zaplatíte 2 000 Kč. Zbytek do konce května (po dohodě do 15. června) v libovolných splátkách.
Voucher do bufetu za doporučení
Pokud s sebou vezmete na tábor kamaráda získáváte 200 Kč voucher do táborového bufetu. Tentýž voucher získá i ten komu jste tábor doporučili.
Voucher do bufetu pro sourozence a příbuzné
Sourozenci a děti příbuzných od nás dostávají voucher do táborového bufetu ve výši 100 Kč (každý z nich). Není podmíněnou účastí na stejném turnusu.
Voucher do bufetu pro děti zaměstnanců IZS a AČR
Vážíme si rodičů dětí, kteří zachraňují životy a chrání naše bezpečí. Každému z jejich dětí věnujeme dárkový poukaz do táborového bufetu ve výši 100 Kč.

Na naše tábory přispívají až 100 % ceny pojišťovny, odbory i další organizace. Může také přispívat váš zaměstnavatel. Na tuto možnost se u něj můžete informovat.

Doprava

Společnou dopravu na tábor je možné přiobjednat během rezervace z minimálně 15 měst v Čechách, Moravě a Slezku. Dopravu dětí zajišťujeme soukromým klimatizovaným autobusem nebo kombinací vlakového spoje a soukromého autobusu.

Trasa Praha: Praha hl.n., Kolín, Pardubice, České Třebová. Přibližný čas cesty z Prahy až do tábora je 2:45 hodiny.

Trasa Ostrava: Ostrava Svinov, Hranice na Moravě. Přibližný čas cesty z Ostravy až do tábora je 2:30 hodiny.

Trasa Brno: Brno hl.n., Vyškov, Nezamyslice, Prostějov. Přibližný čas cesty z Brna až do tábora je 2:45 hodiny.

Trasa Přerov: Přerov, Prostějov, Olomouc, Mohelnice, Zábřeh na Moravě. Přibližný čas cesty z Přerova až do tábora je 2:15 hodiny.

Zda je trasa realizována autobusem nebo kombinací rozhoduje počet účastníků v nástupních místech. Zpravidla trasa Přerov je organizována celá autobusem. Ostatní trasy vlakem do Zábřehu na Moravě a odtud společně autobusem. Samozřejmě s bagáží dětem během přestupu pomohou vedoucí.

Extra

Každý den fotíme dění na táboře. Ať už samotný program nebo skupinové fotografie s kamarády v osobním volnu. Vše nahráváme na internet a vy se můžete z domu podívat, co vaše děti dělají. V neposlední řadě se přesvědčit o tom, že je o děti postaráno, mají různorodé aktivity, co mají k jídlu a jak to vypadá v našem areálu. Vy jako rodiče tak můžete být klidní, že je o děti dobře postaráno, jsou v bezpečí a nic jim (kromě vás) nechybí.

Prostřednictvím našeho vzkazovníku na webu můžete poslat dětem rychlý vzkaz do tábora. My jej vytiskneme a dáme dětem na nástěnku v táboře. Počtem vzkazů nejste limitování - pouze vaší fantazíí a časem.

Schůzka s rodiči

V červnu proběhne nepovinný sraz vedení tábora s rodiči. Doporučujeme jej především pro rodiče dětí, které jedou s Mamutem poprvé. Seznámíte se s hlavními vedoucími táborů, naší organizací, budeme mluvit k táborům obecně i ke každému zvlášť, o areálu, našich vedoucích, stravě, o tom jak se řeší situace, které mohou vzniknout, co zabalit dětem s sebou na tábor, ale co naopak nebrat a proč, k návštěvám na táboře... Nakonec se samozřejmě můžete zeptat na vše, co vás zajímá. Případně po skončení individuálně vyřešit, co potřebujete a nechcete řešit e-mailem/telefonem. Rodičům, kteří se nebudou moci srazu zúčastnit, pošleme všechny informace e-mailem. Nemusíte se tedy bát, že byste vaší neúčastí přišli o důležité informace.

Cena do 23. 12. 2018:

4 200 Kč

základní cena: 4 500 Kč

16. - 25. 7.

Doporučený věk (ℹ)
Věková hranice u našich táborů není "pevný mantinel", ale spíše doporučení a signalizování jaké věkové složení děti na táboře bude . Každé dítě je individuální. Některé děti vychází spíše se staršími kamarády a naopak. Běžně tak může jet 8 leté dítě na tábor pro děti 10 - 15 let a bezproblémů si bude se všemi rozumět. Stejně tak se nám už stalo, že jsme měli 14 letého chlapce, kterému se stýskalo po rodičích a raději by byl na táboře s programem pro menší děti ke kterým měl blíže. Obecně nedoporučujeme vycházet z doporučené věkové hranice o více jak 2 roky. Pokud jedou společně sourozenci/kamarádi, tak maximálně o 3 roky.

9 - 15 let

Volných míst:

< 75 / 90

Nástupní místa:

Čechy: Praha, Kolín, Pardubice, Česká Třebová
Morava: Olomouc, Přerov, Prostějov, Brno, Vyškov, Nezamyslice, Mohelnice, Zábřeh n.M., Hranice n.M.
Slezsko: Ostrava

letní tábor Mamut letní tábor Mamut letní tábor Mamut letní tábor Mamut

DOMŮ
O nás
Smluvní podmínky
Srovnání táborových konceptů
Výhody pro skalní mamutí táborníky
Mamutí řev
Přispějte na Mamutí tábory

Přidej se k nám (členství)
Přihláška na školení / brigádu
Přihláška do spolku
Mamutí fórum

VEBdesign | XHTML 1.0 Strict, CSS Valid, JS
Tábory MAMUT 2009-2018