TaboryMamut.cz

Zimní tábor 2024 - III. turnus

Pro lyžaře a snowborďáky, profíky i začátečníky. 2024 je zběsile rychlá jízda nabitá sněhovým programem!

Program

Zdokonalili a vyladili jsme program z minulých ročníků, takže většinu dne strávíme na svahu. Po návratu do základního tábora, teplém jídle a krátkém odpočinku čeká na naše sportovce další program. Proč? Protože jsme na horách a chceme, abyste zažili ten nejlepší zimní tábor! Budeme stavět iglů, bobovat a postavíme si kluziště! Ve volném dni si užijeme relax u bazénu a v sauně. A večer? V teple u krbu se můžeme koukat na filmy, sdílet zážitky, zpívat, tančit, … A co třeba noční hra? Určitě taky!

Fotka z nočního lyžování

Strava

 • strava 5× denně (snídaně, větší svačina na svah, pozdější oběd, večeře, druhá dobrovolná večeře pro jedlíky)
 • 2× denně teplé jídlo
 • možnost přídavků
 • svačina na svah ve formě toustů, baget, burgerů, bramboráčků atp.
 • celodenní pitný režim včetně teplého čaje
 • vydatné snídaně pro získání energie
 • v jídelníčku je zahrnuto ovoce, zelenina, kompoty a mléčné výrobky
 • možnost diet (bezlepková, mléčná aj.)

Areál & ski centrum

 • krásná příroda Jeseníků s čistým horským vzduchem
 • útulná táborová základna
 • klubovna s krbem pro společné programy a volný čas (stolní fotbálek, šipky, taneční podložky, stolní hry)
 • 5lůžkové pokoje s vlastním umyvadlem, teplou vodou i základním vybavením (povlečení, světlo, zásuvky, skříň, organizér)
 • umístění areálu v horském údolí dává předpoklad pro jarní prázdniny plné sněhu
 • Ski centrum Kunčice s 8 sjezdovkami a 4sedačkovou lanovkou
 • moderní zasněžování – jistota sněhu
 • k dispozici úschovna lyží, příjemná ohřívárna, občerstvení na svahu s krásným výhledem, restaurace, servis a ski škola
Fotka z nočního lyžování

Zimní táborová základna

Mamutov je táborová základna specializovaná na letní a zimní tábory, která se nachází mezi horskými městečky Staré Město a Hanušovice (5 km). Leží uprostřed krásné přírody v prosluněném horském údolí Prudkého potoka, jen pár kilometrů od CHKO Jeseníky a NPR Králický Sněžník. Lokalita a její okolí nabízí spoustu možností pro lyžování. Samotný areál je obklopen lesy a loukami. Naší základnou je hlavní budova s velkou jídelnou a klubovnou. Díky krásné přírodě, kvalitnímu zázemí, rodinné atmosféře a dobrému technickému stavu jsme si jisti, že se zde dětem bude líbit a užijí si tu ten nejlepší zimní tábor.

Fotka z nočního lyžování

Ski areál

Ski Kunčice nabízí 4,5 km sjezdovek a čtyřsedačkovou lanovku. Nabízí možnost večerního lyžování a nachází se zde i mírná sjezdovka pro úplné začátečníky. Moderní posílený zasněžovací systém dává jistotu dobrých lyžařských podmínek nezávisle na přírodě. Skvělý pocit z příjemně prožitého dne umocňuje krásný výhled, dostatek zón k odpočinku a dobré stravování v útulném prostředí. Klid, a především prostor, na rozdíl od ruchu a shonu velkokapacitních středisek, zajišťují možnost skvělého lyžování a jedinečnou zimní atmosféru.

Fotka z nočního lyžování

Cena tábora a slevy

Cena zahrnuje: ubytování, stravu, práci instruktorů a zdravotníka, program od budíčku až po večerku, výlet se vstupem do bazénu a zapůjčení sled dogs i snowbladů na vyzkoušení. Saunu během výletu.

Cena nezahrnuje: skipasy – přibližně 1 700 Kč včetně nočního lyžování, lyžařskou školu pro úplné začátečníky, dopravu na tábor (možné přiobjednat)

Ze zálohy 3 000 Kč se budou odečítat náklady spojené s lyžováním/snowboardingem (zejména skipas, případně servis, půjčovna vybavení nebo lektorné pro úplné začátečníky). Zůstatek z této zálohy bude vrácen rodičům po skončení tábora, včetně konkrétního vyúčtování.

Slevy: 500 Kč až 1 000 Kč na zimní tábor 2024 pro děti, které s námi jezdí na letní tábory. Více informací.

Až 100 % ceny přispívají na náš zimní lyžařský tábor zaměstnavatelé, pojišťovny, odbory i další organizace. Informujte se na tuto možnost.

Doprava

Dopravu dětí zajišťujeme vlaky s autobusem. Děti nastoupí v přestupní stanici Zábřeh na Moravě do soukromého autobusu, který je zaveze až do tábora. Doprava je tak maximálně pohodlná.

Nástupní místa na zimní tábory

Trasa Čechy: Praha, Kolín, Pardubice, Česká Třebová

Trasa Slezko: Ostrava-Svinov, Studénka, Suchdol, Hranice na Moravě, Přerov

Trasa Morava: Brno, Vyškov, Ivanovice, Nezamyslice, Prostějov, Olomouc, Mohelnice