TaboryMamut.cz

Tábory pro děti a teenageryMamut

Jsme první organizací v České republice, která začala uplatňovat respektující přístup na dětských táborech.

Jakkoli základní potřeby a dovednosti pro přežití člověka zůstávají neměnné (umění rozdělat oheň, uvázat uzel nebo znát morseovku), dochází ke změnám v potřebě týkající se komunikačních dovedností a šířeji fungování ve vztazích a společnosti celkově.

Na táborech Mamut dáváme dětem možnost prožít sebe samé v bezpečném prostředí. Prostřednictvím interakce s ostatními mají děti možnost učit se rozpoznat a stanovovat vlastní hranice, pojmenovávat své potřeby a vymezovat se proti tomu, co je jim nepříjemné.

Tábory Mamut poskytují funkční prostředí pro získání těchto dovedností, které mohou děti dále využívat i v běžném životě.

Vzkazy od rodičů po letních táborech

Odpovědný výběr dětského tábora

Letní tábor by měl být pro děti hlavně místem, kde si užijí spoustu legrace a zábavy, naučí se zajímavým dovednostem a poznají nové kamarády. To vše pod dohledem zkušeného vedoucího, který ví, jak má děti zaujmout, motivovat a který rozumí citlivé dětské duši. Jak ale najít ten nejlepší tábor pro vaše dítko? Ať už máte doma malého školáka, nebo odrostlejšího teenagera, jistě vám půjde hlavně o to, aby se vaše dítě vrátilo z tábora s mnoha skvělými zážitky, o kterých vám bude nadšeně vyprávět. Proto byste měli věnovat výběru dětského tábora dostatek času a zajímat se hlavně o organizaci, chod a vedení tábora.

Ačkoliv velké tábory často slibují návštěvu slavné osobnosti či jiného komerčního lákadla, ze zkušenosti jsou to právě menší dětské tábory, které lépe zvládají denní náplň i plánované aktivity. S vysokým počtem dětí navíc souvisí i anonymita účastníků, neosobní jednání a přehlížení individuálních potřeb, což mnohdy vede ke znechucení dítěte a odmítání další účasti na dětských táborech. Také volba délky hraje důležitou roli a často závisí na věku a zralosti dítěte. Zvolit můžete letní tábor na týden nebo letní tábor na 14 dní, vždy si však o volbě vhodného dětského tábora společně s dítkem promluvte a seznamte jej s hlavním programem a náplní.

Michal Skopal, předseda a člen rady

Kdo stojí za Mamut tábory

Fly

Michal "Fly" Skopal

předseda a člen rady

„Mým úkolem je řídit Mamuta a naše Mamutí základny. Pokud nebudete s něčím spokojeni, zavolejte mi na 776 773 026. :)“

Ing. Pavla Novotná

správa přihlášek

„Se mnou budete komunikovat ohledně vašich přihlášek. Když budete něco potřebovat, tak mi napište na mamut@taborymamut.cz nebo zavolejte 704 701 630. Společně najdeme řešení.“

Fly

Mgr. Petr Daňko

hlavní vedoucí

„Jako profesionální kouč a trenér posouvám instruktory a vedoucí k týmovosti a odpovědnosti a rozvíjím jejich přirozenou autoritu.“

Fly

Vendula Adamová

hlavní vedoucí a zdravotnice

„Na táboře uzdravuju děti a organizuju jim akční a bezpečný program. Mám ráda růžovou barvu.“

Fly

Viktor Kališ

hlavní vedoucí

„Už od dětství jezdím na tábory a zažil jsem neskutečné zážitky. A přesně tyhle zážitky bych rád dětem předal a vytvořil pro ně úžasné léto.“

Fly

Veronika Březinová

paní účetní

„Starám se o to, aby bylo všechno v administrativních a finančních záležitostech naprosto v pořádku.“