Srovnaní táborových konceptů

Koncept HBH (Hry bez hranic)
Nejoblíbenější koncept. Vhodný pro všechny věkové kategorie a všechny děti. Tábor vychází z oblíbené táborové myšlenky soutěže oddílů proti sobě v celotáborové hře v moderním stylu pořádání táborů.

Celotáborová hra je postavena na tématických dnech, které se každý den mění a tím přináší každé ráno až do večera něco nového a neomrzelého. Příkladem jednoho z dnů může být Hawajský den. Začněme se zdravit aloha, nosme plavky nebo kytičkové volné košile, buďme celý den na sluníčku a u vody. Hrajme i hry s vodou! Místo svačinky zkusme ovocný koktejl s brčkem a zakončeme den nočním koupáním v osvětleném bazénu jako na pravé hawajské párty. Tábor je tedy především o oddílové činnosti.
Koncept MK15 (Mamuto™)
Originální Mamutí styl tábora možný zažít jen na našich táborech. Vhodný především pro děti druhého stupně ZŠ. Není moc vhodný pro menší děti a děti, které jedou na tábor poprvé. Doporučujeme především dětem, které s námi již byly na táboře jako vyzkoušení něčeho nového.

Tábor vychází z nápadů pojmout tábory uplně jinak. Odprostili jsme se tedy od všeho, co jsme celou dobu dělali a jak se tábory dělají a začali od začátku, jak bychom postupovali, kdyby to měl být první tábor na světe a my měli vymyslet, jak bude fungovat.

Velký vliv na tvorbu tohoto pojetí tábora měli naše zkušenosti v oblasti primární prevence. Pracovali jsme tedy tak, abychom co nejvíce potlačili sociální patologii, rozvíjeli komunikační dovednosti, navazování vztahů a mohli jsme do programu zapojit také aktivity sociálně psychologických her a moderní způsoby řízení dětských kolektivů.

Také jsme zcela překopali způsob motivace tábora a jeho účastníků, role vedoucích a další klasické aspekty tábora. Jednoduše udělali jsme si své táborové pojetí, které nám vyhovuje, můžeme s ním pracovat, je originální, pro děti zážitkové a pro děti, které s námi jezdí déle, tak úplně nové.

Více informací Vám rodičům rádi podáme osobně, nebo na setkání vedení tábora s rodiči. Dali jsme si s tímto pojetím tábora opravdu spousty hodin práce a chceme, aby co nejdéle zůstal tento tábor originální a jen náš. Bohužel nebylo by to poprvé, co od nás konkurence čerpá a tak nemůžeme zveřejňovat informace, jak celý tábor funguje.
Koncept CTH (celotáborová hra)
Dá se říct, že se jedná o klasický tábor, tak jak jej každý zná. Propracovaná celotáborová hra s příběhem, který děti provází po celou dobu tábora až do jeho rozuzlení na konci. Vhodný pro všechny věkové kategorie dětí. Vhodný zejména pro nejmenší děti a děti, které jedou na tábor poprvé.

Klasická celotáborová hra s tématickým dějem.Jednotlivé programové bloky na sebe tématicky navazují a za pomocí fantazie vytváří příběh, který provází děti po celou dobu pobytu. Samotné děti poté zajímá, jak celý děj dopadne. Základem je oddílová činnost.

Oddílová činnost

Základ tábora je jeho oddíl. Je to bezpochyby nejdůležitější součást veškerého táborového dění. I když jsou naše tábory propleteny celotáborovou hrou, tak i přes to se snažíme, co nejvíce pracovat po oddílech. Každý oddíl má k sobě dva vedoucí, kteří se o něj starají od rána do večera, a když je třeba tak i v noci. Snažíme se v rámci oddílů nastavit kamarádskou a pohodovou atmosféru, pocit bezpečí ve skupině, sounáležitosti a podpory. Cílem vedoucích je především děti vést ke spolupráci, vzájemné úctě a motivovat je. Úkol vedoucích je děti také odměňovat za jejich snahu.

V případě, že mají děti nějaký problém, ať už s někým z tábora nebo si tento problém nesou z domova, od kamarádů nebo ze školy, tak se snažíme pomoci v rámci našich kompetencí a za účasti odborné supervize.

DOMŮ
O nás
Smluvní podmínky
Srovnání táborových konceptů
Výhody pro skalní mamutí táborníky
Mamutí řev
Přispějte na Mamutí tábory

Přidej se k nám (členství)
Přihláška na školení / brigádu
Přihláška do spolku
Mamutí fórum

VEBdesign | XHTML 1.0 Strict, CSS Valid, JS
Tábory MAMUT 2009-2018